شجرهٔ طیبهٔ طوبای ولایت

تحقیقاتی پیرامون فلسفه اسلامی و ادیان و عرفان

شجرهٔ طیبهٔ طوبای ولایت

تحقیقاتی پیرامون فلسفه اسلامی و ادیان و عرفان

شجرهٔ طیبهٔ طوبای ولایت

هو

یا علی

به عقل ما نرسد درک کُنهِ این نقطه
که نکته هاست به دریای باء بسم الله

قال رسول الله صلی الله علیه و آله:

إِنَّمَا مَثَلُ أَهْلِ بَیْتِی فِیکُمْ کَمَثَلِ سَفِینَةِ نُوح، مَنْ دَخَلَهَا نَجَا، وَ مَنْ تَخَلَّفَ عَنْهَا غَرِقَ

قصد بر آن دارم تا شمه ای از خاطرات و تحقیقات شخصیم را پیرامون فلسفه اسلامی و ادیان و عرفان در این وبلاگ قرار بدهم.این وبلاگ جنبه ی شخصی دارد و فقط به عنوان بانکیست جهت ذخیره ی مطالب جمع آوری شده و یا نوشته شده توسط حقیر

خاک پای محبان مولا علی

اُ _ ش

۲ مطلب در مرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

۱۶
مرداد

هو

نکته ۲۱

ملا سلطان محمد گنابادی (سلطان علیشاه) قدس الله روحه:

✍...اگر ماها از وجود خود سگِ گیرنده را بیرون کنیم ، هیچ سگی با ما نگیرد و در پی ما نیفتد ؛ پس همه وقت باید خود را ملامت کنیم که بنده خدا را چرا به غضب  آوریم.
_____________________
نابغه علم و عرفان


۱۶
مرداد

 
هو

نکته ۲۰

...روح بخاری (کالبد قالبی یا جان تیره) عصاره و خالص شده و لطیف شده ی اخلاط اربعه ی سودا و دم و بلغم و صفراء می باشد که حد فاصل بین بدن مادی و کالبد مثالی می باشد که با خواب و تنفس عمیق و غذای مناسب تقویت می شود.

و موت طبیعی منقطع شدن تدبیر نفس به واسطه ی روح بخاری بر بدن است ، که باید توجه داشت که وقتی می گوییم شخصی مرده است و یا اینکه می گوییم روح از بدنش در رفته در حقیقت خروج روح بخاری اوست نه مرگ روح مجرد پس باید توجه داشت که موت طبیعی در حقیقت خروج روح بخاری از بدن است.

روح بخاری تمام سطح بدن را فرا گرفته و مقداری هم از سطح بدن به بیرون امتداد یافته است و دارای ارتعاشات و انرژی هایی است که به خارج از بدن می فرستد که معروف است به هاله و یا اود ، و کسانی که توانایی دیدن هاله انسان را دارند از این طریق متوجه سلامت و یا بیمار بودن روان و بدن شخص مورد نظر می شوند ، که در واقع از طریق ارتعاشات و انرژی هایی که توسط روح بخاری ساطع می شود پی به این امور می برند.

هاله انسان در سال ۱۸۶۷ به وسیله دانشمند اتریشی (ریختن باخ) کشف شد ، بعد ها (کارل دو پل) ثابت کرد که با تکنیک هایی و در شرایط خاص می توان این امواج را دید و آن را (اود) نامید که به زبان سانسکریت به معنای آتش زندگی است. و اظهار داشت که :

(اود برزخی است بین تن و روان و امواج آن که همیشه از بدن ساطع می شود با وضع مزاجی و کیفیت روحی اشخاص بستگی دارد)

بعد ها معلوم شد این امواج از بدن حیوان و گیاه و جامدات (جامداتی که در تماس با انسان بوده اند) نیز ساطع می شود و ثابت کردند که در طبیعت چیزی وجود ندارد که (اود) نداشته باشد.

چندی بعد دانشمند دیگری بنام (والترکیل نر) از طریق یک استوانه شیشیه ای و محلول دی سیانین (که قطران ذغال سنگ است) در الکل نیز توانست چنین امواج اود را که از بدن انسان ساطع می شود را با چشم عادی مشاهده کند.

...روح بخاری که در متافیزیک جدید بسیار شباهت به کالبد اثیری دارد که دارای سه جنبه ی زیست انرژیایی و انرژی خالص و انرژی بسط یافته است که احساس و حالات را بین بدن مثالی و کالبد مادی انتقال می دهد. و شخصی که هاله بین است و قدرت دیدن تشعشعات هاله را دارد از این رابطه تأثیر و تأثر بین کالبد مادی و بدن مثالی پی به سلامت و یا بیماری جسمی و روحی شخص می برد.

ا / ش